Idén is volt Ki mit tud?

„Mert mindenki tud valamit, amit ő tud legjobban a világon”

Március 22-én, a húsvéti szünet előtti kedden a 10. a osztály ismét megszervezte a Bárdos kulturális-művészeti seregszemléjét, a Ki mit tud?-ot. A sűrű tavaszi iskolai program ellenére a tavalyihoz hasonlóan idén is sok tehetség vállalta a megmérettetést.

A Bárdos saját kezdeményezésű Ki mit tud? vetélkedője újra bebizonyította, hogy iskolánk méltó a tudásközpont névre. Megfelelő helyszínként szolgált iskolánk volt diákjáról, cselgáncs olimpikonról elnevezett, nemrég felújított Csernoviczki Éva tornacsarnok, amelyet a paravánok és a kiállító pályamunkák díszleteivel a szervező osztály rendezett be az ünnepi alkalomra.

Idén is rengeteg tehetséges előadóval találkozhattunk. A közönség is rendelkezett egy szavazattal, amellyel eldönthette a számára legszimpatikusabb, legtehetségesebb versenyzőt. A program az ötödikesek körében örvendett a legnagyobb népszerűségnek, mivel hat fellépővel is találkozhattunk tőlük, így a megmérettetés krémjét ők adhatták.

A jó hangulatért részben a műsorvezetők – Bábics Virág és Tanácsi Roland a 10. a-ból – és a zsűri is felelős volt. A versenyzők a zsűritagoktól néha szakmai, néha humoros értékelést kaptak, melyeknek a célja csakis az ösztönzés volt. A zsűri minőségét bizonyította, hogy az elnöke nem volt más, mint Körtvélyfáy Attila, a Bárdos népszerű matek- és fizikaszakos tanára, a 13. c osztályfőnöke. A – szervezés tökéletessége révén – mindössze másfél órás vetélkedőn összesen 19 tanuló, illetve produkció mutatta meg a közönségnek mit is tud valójában.

A résztvevők két kategóriában indulhattak. Mindkét kategóriában ígéretes tehetségeket fedezhettünk fel. A műsort Halmi Csongor kezdte meg. Gyönyörű zongorajátékával kápráztatta el a közönséget. A második fellépőnk a szervező 10. a osztály néhány tagja volt, akik vicces bakugrásokkal szórakoztatták a közönséget.

Ezután Dénes Csanád Vilmos következett, aki fiatal kora ellenére, a Titanic című filmből ismert, érzelmekkel teli, nagy ívű dalt, a My heart will go on-t énekelte el Celine Diontól. Ezzel sikerült is megszereznie a nagy dicsőséggel járó harmadik helyezést.

Kitörő sikert aratott Pataki Péter, aki iskolánk Kurt Cobainjeként (és itt elsősorban a művészi képességére gondolok) egy szál gitárral, kellemes hangjával nyerte el a közönség és zsűri szimpátiáját. Ez annyira jól sikerült, hogy ötödik osztályos létére az első díjjal jutalmazták. Osztálytársa, Orbán Boglárka olyan szépen fuvolázott, hogy még a nap is kisütött tőle. Vincze Benedek a 10. b-ből és a Gála zenekarból vállalt szóló fellépést,. Őt akár „Dankó Bencének” is nevezhetnénk, hiszen nagyon elhúzta a nótánkat.

Szintén az ötödikből jött Agócs Attila, de ő nem énekelt és nem muzsikált, hanem bűvészkedett. Iskolánk Rodolfója többféle bűvésztrükkel kápráztatta el és csapta be a közönséget.

Tizenegyedik fellépőnk egy nagyon bájos ötödikes csapat volt, ami a Pete and the Girls névre hallgatott. A formáció frontembere ismét Pataki Péter 5. osztályos tanuló volt, aki maga mellé gyűjtött aranyos kislányokat, és egy kedves kis produkcióban előadták nekünk Ellie Goulding hatalmas slágerét, a Love me like you do-t. A mindössze kilencedikes Nieszner Kata hibátlan, virtuóz harmonikajátékot mutatott be. Ezután táncos produkció következett: Keresztes Reni és Gál Réka 10. a osztályos tanulók, érzelmes zenei háttérre osztályfőnökük, Nagy Tamás tanár úr vendégszereplésével adtak elő egy táncos etűdöt.

A zenei alapot Tóth Márton és Karácsonyi Vince hagyták el, akik kedves gyermekversekkel és -történetekkel szórakoztatták a közönséget. Galgán Ádám klasszikus gitárjátékát is megcsodálhattuk.

Ezután a szervező tanár névorokona, a 6. a-s Nagy Tamás lépett a színpadra. Egészen hihetetlen énekhangjával és csibészes mosolyával óriási sikert aratott a közönség körében. Emeli Sandé dalával, a Read all about it-tel nemcsak a zsűri második díját söpörte be, hanem – teljesen megérdemelten – a közönségdíjat is! A két 10. bés Martin, Beck és Sándli ezúttal nem tudták megismételni tavalyi kitörő sikerüket. Ismét hatodikosok következtek: három táncos lábú leány (Dávid Zsófia, Somlyai Alexandra és Szabó Kata) adott elő egy pörgős hip-hop produkciót, nagyon ügyesek voltak.

A közös programokkal teli délutánt a népes GÁLa zenekar sok hangszeres darabja, a Pogány ritmusok zárta. Aki eljött, örülhet neki, aki pedig kihagyta ezt a délutánt, az bánkódhat, hiszen egy nagyon színvonalas műsor szereplői lehettünk.

Ne feledkezzünk meg a képzőművészeti szekcióról sem: az eredményhirdetésen kiderült, hogy az első díjat – teljesen megérdemelten Hegyi Levente, a 11. b röplabdás-fényképész zsenije érdemelte ki, a szintén lenyűgöző alkotásokat kiállító Csajbók Dorina (10. b) és Szolnoki Maja (9. a) előtt.

Hatalmas érzés egy ilyen remek közösség tagjának lenni, és a Bárdos újabb remek eseményén részt venni. Jó érzés tapasztalni, hogy igenis van olyan program, ami megmozgatja a diákokat, akik lelkesen és boldogan vesznek részt rajta. A szervező osztály és annak vezetője mellett kijár a köszönet a technikai alapot biztosító Gál János oktatástechnikusnak és Balogh Márk csapatának. Ebben az évben a szerzők bárdosos „pályafutása” remélhetőleg véget ér, de jövőre biztosan visszatérünk egy-két programra az alma materbe: a Ki mit tud? természetesen köztük lesz.

Eigner Rebeka–Váradi Martin (szerkesztette Nagy Tamás, fotók Hegyi Levente)

(A szervezők is köszönetet mondanak a díjakat felajánló Vértes Agorájának, a Jászai Mari Színház–Népháznak, valamint a díjakat kedvezményes áron biztosító Gyémánt Fürdőnek, továbbá az anyagi hátteret nyújtó Géniusz Alapítványnak és a diákönkormányzatnak.)

További képek a galériában.